Lekcja kultury kaszubskiej w terenie.

• 2023-02-16 12:39:28
  • Szkoła podstawowa, Wycieczki

W dniach 19- 20 stycznia, w czasie ferii zimowych, odbyła się dwudniowa wycieczka w ramach nauki j. kaszubskiego. 43 uczniów wraz z opiekunami, p. S. Domaros, M. Wirską, A. Kalkowską i p. E. Pałubicką, udało się na wycieczkę autokarową, której celem było przybliżenie kultury, tradycji i historii Kaszub Środkowych.

Lekcja kultury kaszubskiej w terenie.

Uczniowie w ciągu dwóch dni odwiedzili wiele ciekawych miejsc. Mieli okazję zwiedzać z przewodnikiem Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. Uczestniczyli też w warsztatach w Pracowni Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie. Zwiedzali też Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie najwięcej emocji wzbudziła wizyta w bunkrze i oczywiście w domu stojącym do góry nogami. Uczniowie mieli okazję zwiedzać Fabrykę Porcelany Lubiana. Zainteresowanie wzbudziła też wizyta w Będominie w Muzeum Hymnu Narodowego. Choć śnieg nie dopisał i nie odbył się kulig, wszyscy wieczorem wyruszyli wozami zaprzężonymi w konie na przejażdżkę po okolicy i ognisko z kiełbaskami.
Wycieczka miała ciekawy i urozmaicony program, który zakładał aktywny i uważny udział uczniów.
Chociaż uczestnikom wycieczki towarzyszyła jesienno-zimowa aura i było bardzo chłodno, to dominował nastrój radości, zainteresowania, zaangażowania i mobilizacji do poznania czegoś nowego i zdobycia nowych informacji o naszej Małej Ojczyźnie.

Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 0 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 1 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 2 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 3 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 4 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 5 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 6 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 7 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 8 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 9 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 10 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 11 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 12 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 13 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 14 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 15 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 16 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 17 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 18 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 19 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 20 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 21 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 22 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 23 Lekcja kultury kaszubskiej w terenie. zdjecie 24